فهرست طبقات
چهارشنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۳۴ ۲۲۱
طبقه بندی: اخبار
چچ
2b7Yp9mK2KfZhiDYotiy2KfYr9iz2KfYstmKINmD2KfZhCDYp9iz2YXYp9i52YrZhOKAitii2KjYp9ivINiq2Kcg2KLYrtixINin2YXYs9in2YQ=

پایان آزادسازی کال اسماعیل آباد تا آخر امسال

پایان آزادسازی کال اسماعیل آباد تا آخر امسال

مدیرعامل سازمان زمین و مسکن شهرداری گفت: تاکنون 91 پلاک در حریم این کال تملک شده است و قرار است تا پایان سال و با تملک باقی مانده خانه های ساخته شده در کال اسماعیل آباد، عملیات آزادسازی این مسیر به طور کامل به اتمام برسد.

مدیرعامل سازمان زمین و مسکن شهرداری گفت: تاکنون 91 پلاک در حریم این کال تملک شده است و قرار است تا پایان سال و با تملک باقی مانده خانه های ساخته شده در کال اسماعیل آباد، عملیات آزادسازی این مسیر به طور کامل به اتمام برسد.

موضوع معضلات و مشکلات حریم و بستر کال اسماعیل آباد سال هاست که به یکی از دغدغه های اصلی مدیران کلان استان و شهر مشهد تبدیل شده‌است. در بسیاری از روزهایی که کمی بارندگی در شهر مشهد شدت می گرفت، مسئولان برای جلوگیری از اتفاقی دل خراش در این محدوده به سرعت اقداماتی پیشگیرانه انجام می دادند و تا پایان بارندگی و حتی بعد از آن، نگرانی از بابت بروز حادثه برای خانه هایی که در بستر این کال ساخته شده‌اند، وجود داشت.

همچنین بروز معضلات اجتماعی به دلیل ساخت وسازهای کوچک و نامتوازن در این کال سبب شده‌است دستگاه های امنیتی هم دچار دغدغه های فراوانی شوند. ازاین رو مسئولان با تدبیری تصمیم گرفتند که این مشــــکل چندین ساله را حل وفصل کنند و شهرداری مشهد با همراهی دستگاه های مسئول از ابتدای امسال اقدامات متفاوتی را در ابتدا برای آزادسازی حریم این کال و در نهایت بهسازی کال اسماعیل آباد انجام داده است.

آزادسازی با همراهی شورای تأمین استان

دراین راستا عملیات آزادسازی حریم این کال در دستورکار قرار گرفته است و عباس یوسف زاده، مدیرعامل سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد، به عنوان متولی آزادسازی حریم کال اسماعیل آباد اعلام کرده است که تا به امروز 91 پلاک از مجموع پلاک های موجود در حریم این کال آزادسازی شده است.

وی در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به مشکلات و معضلات محدوده کال اسماعیل آباد به دلیل ساخت وسازهای غیرمجاز، به ویژه در حریم کال گفت: در راستای سامان دهی املاک در محدوده بستر کال اسماعیل آباد، شهرداری مشهد با تأکید ستاد تدبیر استان و همراهی مطلوب شورای تأمین استان، از ابتدای امسال برای توافق با ساکنان پلاک های محدوده کال و رفع تصرف بخش عمده ای از املاک بستر کال اقدام کرده است.

هزینه 30 میلیاردی برای آزادی 91 پلاک

وی با تأکید بر اینکه هدف اصلی ما در آزادسازی املاک بستر این کال، توافق با ساکنان است، تصریح کرد: دراین راستا تاکنون 91 پلاک به ارزش 30 میلیارد تومان از طریق توافق با ساکنان تملک شده است.

مدیرعامل سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد با بیان اینکه اکنون 37 پلاک دیگر برای آزادسازی و رفع تصرف باقی مانده است، ادامه داد: امیدواریم با همراهی ساکنان بستر کال اسماعیل آباد تا پایان امسال آزادسازی همه محدوده کال انجام و عملیات بهسازی فضای سبز این محدوده آغاز شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.8050800959269
Qt: 1.7860345840454