فهرست طبقات
دوشنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ۱۵:۰۰ ۳۹۴
طبقه بندی: اخبار سازمان
چچ
2KfYrtio2KfYsSDYs9in2LLZhdin2YY=

ساخت مسکن مناسب در حاشیه کلان شهرها یکی از راهکارهای جلوگیری از حاشیه نشینی و بافتهای ناکارآمد شهری

مدیر عامل سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد گفت: ساخت مسکن مناسب در حاشیه کلان شهرها یکی از راهکارهای جلوگیری از حاشیه نشینی و بافتهای ناکارآمد شهری می باشد.

مدیر عامل سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد گفت: ساخت مسکن مناسب در حاشیه کلان شهرها یکی از راهکارهای جلوگیری از حاشیه نشینی و بافتهای ناکارآمد شهری می باشد.
حسین جنگی با اشاره به اینکه یکی از رسالتهای این سازمان ساخت مسکن مناسب در حاشیه شهر مشهد می باشد افزود: در این راستا ضمن شناسایی زمینهای دارای قابلیت ساخت مسکن مناسب در محدوده شهر و بخصوص مناطق غیربرخوردار تا کنون نسبت به مشارکت در احداث بیش از 2 هزار و 500 واحد اقدام گردیده است.
وی در خصوص پروژه رسالت که در محدوده منطقه سه شهرداری مشهد در مساحت 20 هکتار و ضرورت ساخت مسکن مناسب در مناطق کم برخوردار گفت: در راستای ساخت مسکن مناسب، بهینه و الگوسازی آن در مناطق حاشیه شهر مشهد طی سالهای گذشته این پروژه های عمرانی در دستور کار سازمان قرار گرفته و پروژه مذکور با 88 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت می باشد.
وی با اشاره به اینکه مسکن به دلیل ماهیت دوگانه مصرفی و سرمایه ای می تواند در چند بعد عامل توسعه پایدار شهری محسوب شود اظهار داشت: برخی از این عوامل شامل: ساماندهی- بهسازی- زیرساختها و امور زیر بنایی- نحوه ساخت و ساز- وضعیت عرضه و تقاضا بوده که عدم توجه به این ابعاد می تواند باعث ایجاد نارضایتی و یا ایجاد مشکلات اجتماعی شود.
جنگی در خصوص سایر پروژه های مشارکتی مسکن مناسب گفت: پروژه محمدیه در زمینی با مساحت 6 هزار و 575 متر مربع و زیر بنای 13 هزار 150 متر مربع و پروژه کوثر با مساحت 35 هزار متر مربع و زیر بنای 51 هزار متر مربع در مناطق 4،5 شهر می باشند که در مرحله بهره برداری می باشد.
وی در پایان با اشاره به اینکه در راستای اقتصاد مقاومتی به دنبال تعریف پروژه های دیگری به منظور ساخت مسکن مناسب در سایر مناطق کم برخوردار شهر می باشیم ، خاطر نشان کرد: این اقدامات در راستای اهداف سازمانی و تامین مسکن مناسب قشر کم برخوردار و همچنین الگوسازی ساخت مسکن در حاشیه شهر بوده و امیدواریم این الگو سازی به جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز کمک کند

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.4425740242004
Qt: 1.2635712623596