یکشنبه, ۱۱ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۵۲ ۲۷۵
طبقه بندی: پیامها و اطلاعیه ها
چچ
2KjZhyDYsdin2LPYqtmKINmD2Ycg2LnYp9i02YjYsdin2Iwg2YLZitin2YXYqiDYr9mG2YrYp9iz2Ko=

مرتضی حقیقی در پیامی به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی:

به راستی که عاشورا، قیامت دنیاست

یادِ واقعه عاشورا در ذهن عشاق، یه منزله طواف خون است در احرام فریاد، عروج عشق است در قربانگاه دین دوستی، نقش بیدار گذرها و رهگذرهاست در کاروان دراز آهنگ زندگی ها و عبورها.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد، مرتضی حقیقی در پیامی واقعه عاشورا را به تمامی مردم شریف ایران اسلامی به ویژه کارکنان خدوم شهرداری مشهد تسلیت گفت:

متن پیام مدیر عامل سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد:
((السلام علیک یا ابا عبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک علیک منی سلام الله ابداً ما بقیت و بقی اللیل و النهار و لاجعله الله آخر العهد منی لزیارتکم)).
عاشورا، بر خلاف تصورهای مکر پرورو ستیزه جو که مرگ حسین (ع) و یاران باوفایش را مرگ اعتراض ها می خواندند، نقطه شروع انسانیت و شروع اعتراض هاست. انسانیتی که با گذشت قرن ها هنوز،بوی خلوص می دهد و آشکارا، از حق و حقانیت سخن می گوید.
عاشورایی که در آن معلمی بی نظیر در نیمی از یک روز به تمامی انسانها درس آزادگی داد. حسین (ع) یارانش با خون خود، در تداوم اعصار، تجسم اعلای وجدان بزرگ انسانیت را در دادگاه روزگار، به اثبات رساندند.
یادِ واقعه عاشورا در ذهن عشاق، یه منزله طواف خون است در احرام فریاد، عروج  عشق است در قربانگاه دین دوستی، نقش بیدار گذرها و رهگذرهاست در کاروان دراز آهنگ زندگی ها و عبورها.
عاشورا،  باز خوان تورات و انجیل و زبور است در معبد اقدام، ترتیل آیات قران است در الواح ابدیت، خون خداست جاری در رگهای تنزیل، حنجره خونین کوه حراست در ستیغ ابلاغ.
بر هیچ کس پوشیده نیست که نهضت حسینی و حادثه جانسوز عاشورا آن چنان بر قلب ها تاثیر گذارده است که هر سال با فرا رسیدن ماه محرم، این واقعه، جهانی تر از قبل بر پا می گردد. خون پاک شهیدان عظیم الشان کربلا،  در رگ های تاریخ جوششی تازه ایجاد نمود تا نتیجه اش در 8 سال دفاع مقدسِ دلیرمردان و شیر زنان غیور کشوران متبلور شود. آنجا که عاشقان حسین(ع) با دلی زخم خورده از معصومیت سرورشان در برابر هتاکی ددمنشان ایستادگی کردند و ایران اسلامی را سرفراز نمودند.
به راستی که عاشورا، قیامت دنیاست، قیامتی که فریادهای شورگستر پیامبران را، دوباره در گوشهای سنگین فرود آورد؛ و برای همه اعصار و زمانها، بر فراز قلّه رسالتِ احیای امر به معروف و نهی از منکر جای گرفت.
ایام سوگواری حضرت آقا ابا عبدالله الحسین (ع) و هفتاد و دو تن از یاران فداکار و باوفای ایشان را حضور ملت شریف ایران به ویژه همکاران محترم در شهرداری مشهد ، تسلیت عرض نموده، امید که عزاداری همه عاشقان حضرت ثار ا...(ع) در این ایام پرسوز و ماتم، مقبول درگاه حضرت احدیت واقع شود./ ت.ج


مرتضی حقیقی
مدیر عامل سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد
 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7907166481018
Qt: 1.7186765670776