چهارشنبه, ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۳۵ ۳۴۲
طبقه بندی:
  • فرهنگی و اجتماعی
  • پیامها و اطلاعیه ها
  • اخبار سازمان
چچ
2YXYqtmGINm+2YrYp9mFINiz2KfYstmF2KfZhiDYstmF2YrZhiDZiCDZhdiz2YPZhiDYtNmH2LHYr9in2LHZiiDZhdi02YfYryDYqNmHINmF2YbYp9iz2KjYqiDYsdmI2LIg2YXZhNmKINiu2YTZitisINmB2KfYsdiz

متن پیام سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد به مناسبت روز ملی خلیج فارس

سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد طی پیامی 10 اردیبشهت روز ملی خلیج تا ابد فارس را تبریک گفت

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد متن پیام به شرح ذیل می باشد:

خلیج همیشه فارس،  نه تنها بخشی از خاک ایران محسوب می‌شده و حاکمیت آن در دست ایرانی‌ها بوده است، بلکه به اذعان تمام منابع تاریخی موجود این پهنه آبی با عناوینی نظیر خلیج فارس، خلیج عجم، دریای فارس و یا بحر فارس شناخته شده است.
نام خلیج فارس از جمله نام‌های تاریخی است که از گذشته بسیار دور تاکنون در اسناد، قراردادها و مکاتبات مورد استفاده همه اقوام و ملت‌ های دور و نزدیک آن، از فارس و عرب، ترک و هندی تا اروپاییان قرار داشته است. از این رو خلیج فارس به عنوان مهمترین گذرگاه نفتی جهان با موقعیت تمدنی ایران پیوندی تنگاتنگ داشته و دارد. دریاها و خلیج های کوچک و بزرگی در سراسر عالم وجود دارد،  ولی نام هیچ یک از آنها بلند آوازه تر و تاریخی تر از نام خلیج فارس نیست.

سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد نیز به سهم خویش10 اردیبشهت ماه سالروز به حق خلیج  پر حماسه و نیلگون  فارس را به عموم هموطنان گرامی به ویژه همجواران بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) تبرک و تهنیت عرض می نماید.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7504234313965
Qt: 1.716465473175