سازمان زمین و مسکن
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر : روابط عمومی سازمان زمین و مسکن
   تعداد بازدید: 129
   کد: 121495
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۱۶

   ساخت مسکن مناسب در حاشیه کلان شهرها یکی از راهکارهای جلوگیری از حاشیه نشینی و بافتهای ناکارآمد شهری

   مدیر عامل سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد گفت: ساخت مسکن مناسب در حاشیه کلان شهرها یکی از راهکارهای جلوگیری از حاشیه نشینی و بافتهای ناکارآمد شهری می باشد.
   اخبار سازمان

   مدیر عامل سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد گفت: ساخت مسکن مناسب در حاشیه کلان شهرها یکی از راهکارهای جلوگیری از حاشیه نشینی و بافتهای ناکارآمد شهری می باشد.
   حسین جنگی با اشاره به اینکه یکی از رسالتهای این سازمان ساخت مسکن مناسب در حاشیه شهر مشهد می باشد افزود: در این راستا ضمن شناسایی زمینهای دارای قابلیت ساخت مسکن مناسب در محدوده شهر و بخصوص مناطق غیربرخوردار تا کنون نسبت به مشارکت در احداث بیش از 2 هزار و 500 واحد اقدام گردیده است.
   وی در خصوص پروژه رسالت که در محدوده منطقه سه شهرداری مشهد در مساحت 20 هکتار و ضرورت ساخت مسکن مناسب در مناطق کم برخوردار گفت: در راستای ساخت مسکن مناسب، بهینه و الگوسازی آن در مناطق حاشیه شهر مشهد طی سالهای گذشته این پروژه های عمرانی در دستور کار سازمان قرار گرفته و پروژه مذکور با 88 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت می باشد.
   وی با اشاره به اینکه مسکن به دلیل ماهیت دوگانه مصرفی و سرمایه ای می تواند در چند بعد عامل توسعه پایدار شهری محسوب شود اظهار داشت: برخی از این عوامل شامل: ساماندهی- بهسازی- زیرساختها و امور زیر بنایی- نحوه ساخت و ساز- وضعیت عرضه و تقاضا بوده که عدم توجه به این ابعاد می تواند باعث ایجاد نارضایتی و یا ایجاد مشکلات اجتماعی شود.
   جنگی در خصوص سایر پروژه های مشارکتی مسکن مناسب گفت: پروژه محمدیه در زمینی با مساحت 6 هزار و 575 متر مربع و زیر بنای 13 هزار 150 متر مربع و پروژه کوثر با مساحت 35 هزار متر مربع و زیر بنای 51 هزار متر مربع در مناطق 4،5 شهر می باشند که در مرحله بهره برداری می باشد.
   وی در پایان با اشاره به اینکه در راستای اقتصاد مقاومتی به دنبال تعریف پروژه های دیگری به منظور ساخت مسکن مناسب در سایر مناطق کم برخوردار شهر می باشیم ، خاطر نشان کرد: این اقدامات در راستای اهداف سازمانی و تامین مسکن مناسب قشر کم برخوردار و همچنین الگوسازی ساخت مسکن در حاشیه شهر بوده و امیدواریم این الگو سازی به جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز کمک کند

   تعداد بازدید: 129
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • لینک های مرتبط
  سیستم جامع نظام پیشنهادات
  سامانه آموزش فراگیران جام
  معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری شهرداری مشهد
  پرتال خدمت شهرداری مشهد
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 681,465
  تعداد بازدید امروز : 180
  تعداد بازدید دیروز : 520
  آخرین به روزرسانی : 1397/02/31 09:14
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد-میدان راهنمایی-سازمان زمین و مسکن

  تلفن :051-37656910
  فاکس :051-37654550
  رایانامه :zamin_maskan@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان زمین و مسکن انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد