4°C 
 • جمعه،08 اردیبهشت 1396
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 250
    کد: 70210
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۳/۰۵
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد:

    شهرداری در حفظ حریم شهر دست‌تنها است

    مدیران باید دلواپس امضای خود باشند و به راحتی برای تغییر کاربری‌ها مجوز صادر نکنند. آنان بدانند روزی باید نسبت به مجوزهای صادر شده پاسخگو باشند.
    شهرداری در حفظ حریم شهر دست‌تنها است

    عضو شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به نزاع اخیر نیروهای نظامی با نیروهای شهرداری گفت:

    شهرداری در حفظ حریم شهر دست تنها است.
    به گزارش روابط عمومی سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد، جواد ستاری با بیان این مطلب در برنامه زنده تلویزیونی "اشاره" که با موضوع ارتفاعات جنوبی شهر مشهد که از سیمای خراسان رضوی پخش شد، اظهار کرد:

    اخیرا یکی از نهادهای نظامی قصد تصرف بخشی از ارتفاعات جنوب مشهد را با درختکاری داشت تا بعدها آن را مورد بهره‌برداری خود قرار دهد، که نیروهای شهرداری مقاومت کردند و این امر منجر به ضرب و جرح نیروهای شهرداری نیز شد و باید گفت شهرداری در زمینه حفظ و حراست از منابع و حریم شهر دست تنها است.
    وی ادامه داد:

    ضروری است در این زمینه دادستانی مشهد نیز وارد عمل شود و شهرداری را در برخورد با قانون‌شکنان و حفظ منابع شهری یاری رساند.
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد خاطر نشان کرد:

    ادارات دولتی نیز به منظور کمک به کارکنان خود، در قالب تعاونی اقدام به تصرف برخی اراضی می‌کنند که این اراضی در محدوده منابع طبیعی قرار دارد و عمدتا قبل از واگذاری آن به محدوده و حریم شهر صورت می‌گیرد.
    ستاری اضافه کرد:

    سپس برای همین زمین‌ها که جزو منابع طبیعی است، سند صادر شده و مشکلات بعدی آن پس از واگذاری اراضی منابع طبیعی به محدوده و حریم شهری به تدریج به وجود می‌آید.
    وی با بیان اینکه مجوز تغییر کاربری توسط کمیسیون ماده ۵ صادر می‌شود، گفت:

    در این کمیسیون شهرداری تنها یکی از ۵عضو حاضر و امضاکننده است و از آنجا که قصد دفاع از شهرداری را ندارم میگویم هر کس در هر مقامی نسبت به تغییر کاربری اراضی اقدام می‌کند، باید پاسخگو باشد.
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد افزود:

    مدیران باید دلواپس امضای خود باشند و به راحتی برای تغییر کاربری‌ها مجوز صادر نکنند. آنان بدانند روزی باید نسبت به مجوزهای صادر شده پاسخگو باشند./ت.ج

    تعداد بازدید: 250
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر

طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد انجام میگردد .